Yusuf Dündar

Bir Dönemin Ardından

Uzun bir süredir yazamadım okul yüzünden sonunda finaller bitti ve yarıyıl tatiline girdik. İyisiyle kötüsüyle bir dönemi arkada bıraktım. Genel olarak derslere yoğunlaşmış bir şekilde geçse de bu dönem boş zamanlarımda,

Puzzle yaptım fırsat buldukça. 3 adet Star Wars puzzle’ıile başladığım bu hobinin artarak devamı geldi yakın bir zamanda diğer yaptığım puzzlerın da fotoğrafını koyacağım buraya.

Almanca kursuna başladım ve hala devam ediyorum. 3 arkadaş birbirimizin gazı ile başlamıştık Beşiktaş halk eğitim merkezinde şuan sadece ben kaldım diğer iki arkadaş bıraktı. Israrla devam ediyorum 😀 Bu Halk Eğitim merkezinden bahsetmek istiyorum biraz aslında. Çünkü ortam çok fantastik. Sınıfın bir köşesinde dikiş makineleri var.  Masaların üzeri mavi beyaz kareli bir kumaşla örtülü, ev ortamı sıcaklığında 😛 Arada bir yan sınıfta türkü söyleyenler geliyor onların türküleri arasında ders işliyoruz. Sınıfın demografik yapısı ise daha efsane. Öncelikle ben çok kalabalık olur diye düşünürken (ücretsiz çünkü) tam tersine 15 kişiyi geçmedik hiç ve bu sayı her hafta azaldı geçtiğimiz hafta 4 kişiydik sınıfta genelde 6 kişi oluyoruz. Güzel oluyor ama verimli geçiyor baya böylece. 7’den 70’e kavramı cidden bu sınıf için geçerliydi. Üni. öğrencileri, emekli amca, iş güç sahipleri ve dikiş nakış yerine yanlışlıkla bu sınıfa gelmiş gibi duran teyzelerden oluşuyor sınıf. Ama ilgisi olan varsa Almancaya tavsiye ederim 2.dönem. Ücretsiz diye kötüdür kesin diye düşünmeyin.

Gezmeye bir türlü çok vakit olmadı YTÜ’nün 2 vize 1 final sistemi sağ olsun. Ama yinede fotoğraf çekme bahanesi ile de olsa gittik bir kaç yere. En güzeli kesinlikle Rahmi Koç Müzesi idi. İstanbul’da gitmemiş olanlar varsa mutlaka gidip görünüz. Ulaşımı da kolay hemen Haliç’in yanında Metrobüsle Halıcıoğlu durağın’da inince yürüme mesafesinde. Ama söylemem gerekli ki müze çok büyük gerçekten çok yorulmuş oluyorsunuz gezmeyi bitirdiğinizde .

oryantring
işte bunlar hep oryantring

Her hafta pazar günleri sabahı ise planım belliydi: Oryantring. Bu sene de aksatmadan katılım sağlamaya çalıştık. Her hafta Spor Kulübünün ayarladığı okul aracı ile sabahın 8’inde Belgrad Ormanı’na doğru yola koyulduk. Pazar gibi tatil gününde sıcacık yatağından çıkıp o soğukta ormanda üşümek hangi akla hizmet bilmesem de. Her hafta isteyerek gittiğime göre var bir şeyler demek ki 😉 O his tarif edilemez cidden belki bedensel olarak yoruluyorsun ama ruhsal olarak o ormanda temiz havada, derin sessizlikte tüm haftanın yorgunluğunu atıyorsun. O yüzden herkese tavsiye ederim gelin siz de.

Bunlar haricinde bu dönem için aklımda kalanlar:

IMAX’te Hobbit ve diğer sinemalar :D,
Doctor Who 50.yıl özel bölümü,
EMAT’tan 100 almam :P,
Diziler, Animeler
300 liralık doğalgaz faturası 🙁
Steam yılbaşı indirimi ve maddi durumuma etkileri :/
Yurtiçi Kargo Belası
ve daha aklıma gelmeyen bir sürü ıvır zıvır..

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medya

Beni sosyal medya üzerinden takip edebilir her türlü soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /home/u7055348/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:178 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/u7055348/public_html/wp-includes/functions.php(5109): ob_end_flush() #2 /home/u7055348/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(303): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/u7055348/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(327): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/u7055348/public_html/wp-includes/plugin.php(470): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/u7055348/public_html/wp-includes/load.php(1097): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/u7055348/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 178