Yusuf Dündar

Placebo İstanbul Konseri

Ani bir kararla almış olduğum bilet sayesinde bu akşam(16 Ağustos) Placebo’yu Parkorman’da canlı izleme şerefine nail oldum. Eve de gelir gelmez hazır her şey aklımda tazeyken bu geceyi anlatmak istedim.

Okumaya üşenenler için gecenin özeti: beklediğimden çok çok iyiydi 🙂 Placebo’yu sevipte, imkanı olupta gelmeyenler için üzgünüm.

Konserin kapı açılışı saat 18:00’deydi ama ön grup olan The Veils’i hiç bilmediğimden mütevellit Placebo’nun çıkış saati olan saat 22:00’ye göre hareket ettim. 9 buçuk gibi konser alanının oradaydım. Giriş baya kalabalıktı, orayı görünce dedim kesin arkalara kaldık içerisi de dopdoludur. Ancak içeri girdiğimde  ortam beni şaşırttı. Beklediğim gibi kalabalık değildi her neyse bende kendi yerimi aldım. 10’u biraz geçe Placebo’da sahnede yerini almıştı. Ortamdan biraz daha bahsetmek gerekirse, ben ergen gruplarca etrafım sarılır diyordum öyle bir şey olmadı şansıma ki etrafımdaki çoğu kisi 20+ idi. Alan sıkışıkta değildi. Kimseye temas etmek zorunda kalmadan gayet rahat bir şekilde konseri geçirdim. 😀

Placebo ve şarkılardan bahsetmek gerekirse gecenin setlisti daha önceden şurdan görebileciğiniz yayınlanan setlist ile aynıydı. Yeni albüm şarkıları çok bilinmediğinden kalabalık eşlik edemesede eski şarkılarından Song to Say Goodbye,  Special K,  Bitter End, Infra-Red ve benim kişisel favorim Blind gecenin en iyileri arasındaydı. Farkettiyseniz Placebo klasiklerinden olan Meds‘i bu listeye almadım. Çalmadılar değil onuda çaldılar ama tövbe estağfurullah bişi olmuştu Meds’e 😀 Remix gibi bir şeyini çaldılar çok farklı tondaydı. Ben klasik halini tercih ederdim açıkçası. Ve tüm gece bir umut beklediğim Placebo ile tanışma şarkım olan I Know.. 🙁 evet çalmadılar maalesef. Ama genel olarak güzel bir setlistti diyebilirim.

Bunlar haricinde konser sırasında atılan Her yer Taksim Her Yer Direniş sloganı çok gereksizdi gerçekten. Brian Malko’da anlamadı zavallım thank you deyip geçti 😀 Takıldığım bir diğer nokta cep telefonları hatta tabletler ile durmadan konseri çekmeye çalışan kişiler.  Kesinlikle teknolojik aletlerin konser olayına ters olduğunu düşünüyorum. 2 saat uzak kal telefonundan da kendini müziğe bırak!.

Kapanışı Infra-Red şarkısı ile yaptık ki muhteşemdi güzel bir kapanış oldu. Organizasyonda gördüğüm bir eksiklik yoktu çıkışta metro turnikelerinde kalabalıktan dolayı yığılma oldu biraz o da olacak o kadar.

 

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medya

Beni sosyal medya üzerinden takip edebilir her türlü soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /home/u7055348/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:178 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/u7055348/public_html/wp-includes/functions.php(5109): ob_end_flush() #2 /home/u7055348/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(303): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/u7055348/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(327): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/u7055348/public_html/wp-includes/plugin.php(470): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/u7055348/public_html/wp-includes/load.php(1097): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/u7055348/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 178