Yusuf Dündar

Hosteller

Bu yazıda kaldığımız hostelleri yazıp ufak bir değerlendirme yapacağım haklarında. Böylece Hostel arayanlara bir fikir olur belki. Tüm hostelleri booking.com’dan ayarladık hepsi ücretsiz iptal edilebilir ve sonra öde seçenekliydi. Bu şekilde programımızda bir aksilik olursa ücretsiz iptal edebilecektik. Sonra öde seçeneği ile de oraya vardığımızda nakit olarak ödedik hepsini.
İlk olarak Roma’dan başlıyorum.

Roma Scout Center

Roma’da genelde herkes Termini civarı hosteller de kalıyor ama ben bu hosteli booking.com’da görür görmez tamam dedim burada kalıyoruz 😀 baya hoşuma gitmişti yorumları ve puanı da iyiydi. Yer olarak aslında Termini’ye çok uzak değil metroya bindiğinizde  2 durak sonra Bologno Durağında iniyorsunuz ve biraz yürüme ile ulaşıyorsunuz hostele. Çoğu hostelin aksine gayet sakin bir hostel. Resepsiyon ilgiliydi gayet. Kaldığımız oda 4 kişilikti temizdi. Priz biraz sıkıntılıydı oda da 3 adet priz vardı biri çalışmıyordu. Ama odamızda kalan bir amca 4lü çoğaltıcı getirmiş onu takmıştı bizde onu kullandık sorun olmadı. Banyoları temizdi fakat saç kurutma makinesi yoktu.  Fiyata kahvaltı dahildi meyve suyu krem peynir ekmek kruvasandan oluşan bir kahvaltı bence güzel ve yeterliydi.

Venice Genarator Hostel

Yine merkeze  biraz uzak bir hostel bulduk 😀 Ama kaldığımız en iyi hostel olabilir. Hostel Venedikte ana karada değil hemen yanındaki Guidecca adasındaydı. Fakat Deniz otobüsleri ile 20 dkda hostelin önünde olabiliyorsunuz. Evet direk denize sıfır bir hostel ve hemen yanında deniz otobüsü durağı var (zittelle durağı). Ki şöyle bir olay var eğer ana karanın içinde bir hostel ayarlasaydık eminim onun yerini çok daha zor bulurduk.  Çünkü Venedik’te kaybolmamak imkansız sokaklarda. Hostel’in giriş katı aynı zamanda cafe-bar tarzı bir yer. Oturup bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Biz gittiğimizde dev ekranda Dünya kupası maçları yayınlanıyordu. Ortamı güzeldi baya. Odalara gelirsek biz 10 kişilik bir odada kaldık. Her yatakta ayrı priz vardı. Yastık ve yorganlar gayet temiz ve feci rahattı. Roma’dan sonra Pisa ve Floransa’ya gidip oradan Venedik’e geçmiştik baya uykusuzduk o yüzden. O rahat yataklar çok iyi geldi cidden 😀 Banyo temizdi bir sorun yoktu. Kahvaltı dahil değildi ama cüzi bir miktara alınabiliyordu sabahları aşağıdan.

Nice

Nice’te normalde hostel ayarlamamıştık. Orada kalmayacaktık ama planda biraz değişiklik olunca kalmak zorunda kaldık. İnternetimiz olmadığı için hostellerin yerlerine de bakamadık ilk girdiğimiz bir hotele fiyat sorup kaldık. Uzatmaya gerek yok çok kötüydü haliyle ucuz olunca. İsmini bile hatırlamıyorum.  Ama baya kötüydü. Booking.com’da da yoktur zaten o yüzden karşınıza çıkacağını sanmam 😀 O geceyi geçircek bir yer bulduğumuza şükrettik sadece.

Hostel Box-Gaudi

Yeşil L3 metrosuna binip Lesseps durağında  inerek kısa sürede ulaşabileceğiniz bir hostel. Park Güell’in dibinde sayılır. Küçük ve anladığım kadarıyla gençler tarafından yönetilen bir hostel. Giriş katında herkesin kullanımına açık mutfak var. Kahvaltı dahil değil ama dediğim gibi mutfakta hazırlayabilirsiniz kendinize bir şeyler. Bizde öyle yaptık kahvaltıyı. Kaldığımız oda 16 kişiydi. Her yatakta priz vardı yine. Yataklar ve odalar temiz sayılırdı. Banyo ve tuvaletleri temizdi. Odalarının kalabalık olması haricinde bir sorun yoktu.

Living Cat’s Hostel

Kaldığımız en güzel mimarili hosteldi. Booking.com linkinden de görebileceğiniz gibi şirin bir orta avlusu ve tarihi bir binası var. İstasyondan metro ile iki durak sonra Anton Martin durağında inerek ulaşabiliyorsunuz hemen. Resepsiyon yine gayet ilgili ve güler yüzlüydü. Alt katında yine cafe-bar tarzında bir yeri var kahvaltı dahil fiyata.  Mısır gevreği ve kruvasan var kahvaltıda. Aynı zamanda haftanın belli günlerinde karaoke geceleri yapılıyor. Baya canlı bir ortamı vardı kısaca. Odamız kalabalıktı maalesef yine ama temizdi bir sorun yoktu. Priz biraz sıkıntılıydı burada. 3lü prizi kullandık bizde. Banyo ve tuvalet odanın içinde de vardı, koridorda da vardı ayrıca. Temizdi gayet sorunu yoktu.

Hotel De Paris

Paris’te ilk olarak aslında Christophers’ inn’i ayarlamıştık yorumlardan ve puanından da anlaşılacağı üzere kalanlar memnun gibiydi. Fakat planımızda değişiklik olunca tarihi değişti ve yeni tarihlerimizde Christophers Inn’de boş yer yoktu. Bizde başka yerler bakındık çoğu yerin puanı düşüktü o yüzden oralarda kalmayı istemedik. Hostel seçeneklerimiz git gide tükeniyordu. Sonra Onur hotellere bakıyordu uygun fiyatlı var mı derken Bu kaldığımız hoteli gördük. İki kişilik yataklı bir odası vardı boşta. Fiyatı da ikiye bölünce gayet uygun oluyordu. Baktık iyi gözüküyordu bizde rezervasyonu yaptık buraya. Sakin bir yerdeydi hotele M5 metrosuyla Porte de Pantin durağında inerek ulaştık. Metro durağı hotelin önündeydi zaten hemen. Odamız temizdi. Kahvaltı fiyata dahil değildi. Banyo temizdi. Bir sorunu yoktu. Sessizde olunca gayet rahat uyuduk.  Yani tavsiyem eğer 2 kişi iseniz bu şekilde hotellerde de kalabilirsiniz fiyat olarak hostele denk geliyor ve kalabalık bir oda da kalmamış oluyorsunuz.

Hostel Orfeo

Amsterdam Central İstasyonunun önünden Tramvaya binip Leidseplein durağında inerek ulaşabiliyorsunuz Hostele. Gayet canlı bir yerdeydi hostel. Hatta uykunuz ağır değilse geceleyin dışardan gelen gürültüden uyuyamayabilirsiniz. Sabaha kadar canlıydı çünkü. Kahvaltı dahildi fiyata. Fıstık ezmesi ve ekmek vardı. Kaldığımız oda 4 kişilikti ama baya dardı ve dolap yoktu. Diğer tüm kaldığımız hostellerde çantalarımız için kilitli dolaplar vardı. Bunda yoktu ki oda da zaten yerde yoktu dolap koymaya o kadar küçüktü. Temizliği normaldi.

Berlin

Sonrasında Berlin’e geçtik fakat burada Onur’un amcası karşıladı bizi O yüzden Hostele gerek kalmadı. 🙂

Toplamak gerekirse kaldığımız çoğu hosteli zaten baya araştırarak ve yorumlarını okuyarak seçtiğimiz için hiçbir sorunla karşılaşmadık ve Nice hariç hepsinden memnun ayrıldık.

Yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medya

Beni sosyal medya üzerinden takip edebilir her türlü soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.